УАП - 37 000 гривень штрафу за неправомірне використання назви "Капітошка" в меню

37 000 гривень штрафу за неправомірне використання назви

Цю суму Рівненський міський суд зобов’язав сплатити орендаря ресторану за порушення майнових авторських прав на назву "Капітошка", повідомив сайт "Рівне вечірнє". Власниця авторських прав на "Капітошку", відома в Україні й за її межами дитяча письменниця Наталя Гузєєва виграла судовий позов проти орендаря ресторану наприкінці січня 2018 року.

 

Патентний повірений Юрій Трачук уже не вперше допоміг пані Гузєєвій захистити майнові авторські права на Капітошку та виграти суд.

 

Читай: Від сосисок "Капітошка" відмовились – rivnepost.rv.ua

 

Наприклад, торік за порушення авторського права суд зобов’язав "Видавництво "Навчальна книга – Богдан" виплатити автору Наталі Гузєєвій більше 400 тисяч гривень компенсації. Приводом до судового позову пані Наталі стало те, що "Видавництво "Навчальна книга – Богдан" зобразило персонажа Капітошку на обкладинці зошита для дошкільнят "Цікава грамота". Зошити було вилучено з продажу.

 

Читай: Кейс "Персонаж Капітошка – 412 000": письменниця Наталя Гузєєва виграла суд через порушення авторських прав

 

У 2017 році з’ясувалося, що в дитячому меню рівненського ресторану пропонують салат "Капітошка". Оскільки Наталя Гузєєва зареєструвала авторське право на назву мультфільму "Капітошка", то використовувати цю назву у ресторані мали право тільки з дозволу письменниці.

 

Наталя Гузєєва є автором дитячих мультфільмів "Капітошка", "Повертайся, Капітошко", "Як Петрик П’яточкін слоненят рахував".

 

Наталя Богданець

Фото: з сайту ресторану

14.02.2018

Джерело: https://www.facebook.com/