УАП - 10 добрих різдвяних історій для дітей

10 добрих різдвяних історій для дітей

Проведіть Різдво, зблизившись зі своєю малечею! Найкращий спосіб – прочитати разом цікаву добру різдвяну казку. З вашою допомогою різдвяна історія розкриє сутність цього світлого свята і допоможе зрозуміти важливі речі, вселить віру в диво. А після прочитання – намалюйте разом пережиті приємні емоції. І ваше свято буде незабутнім ;)

 

Свен Нурдквіст "Різдвяна каша"

Гноми добре співіснують з людьми, допомагають по господарству тощо. Від людей їм потрібно лише, щоб ті на Різдво годували їх особливою різдвяною кашею. Але цього разу сталося так, що люди забули про гномів. Тато-гном страшенно розлютиться, коли довідається, що частування цього року не буде… Як же скуштувати каші й залишитися непоміченими жителями будинку? ;)

 

 

О’Генрі "Дари волхвів"

Це – одна з тих історій, в якій ідеться про важливість самопожертви в ім’я любові. Про подарунок, цінність якого не залежить від його вартості. Молода сімейна пара виживає на 8 доларів на тиждень, а незабаром – Різдво… Дел у відчаї, бо не може купити подарунок коханому чоловіку. За тривалий час вона змогла зекономити лишень 1 долар 87 центів. Але вона придумала вихід: обрізати та продати своє розкішне волосся. Натомість купити у подарунок чоловікові ланцюжок для фамільного золотого годинника. Увечері чоловік, побачивши дружину, засмутився. Адже він продав фамільного годинника, щоб купити коханій найкращі гребені, про які та мріяла так давно, але не могла собі дозволити… Схоже, Різдво не задалося: вони обоє плакали. Але не від смутку, а від взаємного великого кохання… Коли діти запитають у вас: хто такі волхви і чому О’Генрі так назвав свою історію – будьте готові пояснити їм :)

 

 

Марія Шкуріна "Зірочка в подарунок для мами"

У маленької Ганнусі вже тривалий час хворіє мама, і лікар лише розводить руками. А завтра вже Різдво. Минулого року вони так гарно відпочивали всією родиною, а зараз мама не може підвестися. Ганнуся пригадала, що на Різдво справджуються всі бажання, тож дівчинка просить у зірки вилікувати маму. Та чи почує дитячу молитву далека зоря?..

 

 

Джанні Родарі "Планета новорічних ялинок"

Маленькому Маркусу виповнилося 9. Він мріяв про космічний корабель у подарунок від діда, але той подарував йому іграшкового коника. Він же не малюк, щоб гратися такими іграшками! Але все-таки, він вирішив випробувати коника. А той виявився…космічним кораблем. Маркус потрапив на далеку планету, де скрізь росли новорічні ялинки, мешканці жили за особливим новорічним календарем, тротуари самі рухалися, в кафе їли смачні цеглини й дріт, а діти розважалися в палаці "Бий-ламай"… Пустощі – це чудово, але ж…як повернутися додому?

 

 

Лідія Підвисоцька "Казка різдвяного Ангела"

Вулицями засніженого міста літав різдвяний Ангел. Він був такий м’який і ніжний, весь зітканий з радості та любові. Ангел ніс у своїй торбинці цікаві різдвяні казки для слухняних, чемних дітей... Ангел зазирнув до однієї з кімнат і побачив маленького хлопчика, важко хворого, а над ним схилилася трошки старша дівчинка. Ангел зрозумів, що діти – сирітки, їм важко і страшно без батьків. Але ж він – Ангел і повинен допомагати хорошим дітям та оберігати їх…

 

 

Ганс Крістіан Андерсен "Дівчинка з сірниками"

Невже це можливо, щоб напередодні нового року дитина бродила містом, намагаючись продати хоча б один сірник? Маленька дівчинка намагалася зігріти закоцюблі пальчики, і у вікнах будинків бачила щасливі обличчя, які раділи святу й життю… Для читачів вона так і залишиться дівчинкою з сірниками, яка не змогла пробитися через зашкарублість сердець дорослих і полетіла на небо. Казка, яку неможливо читати без сліз…

 

 

Чарлз Діккенс "Різдвяна пісня в прозі"

Це історія, яку знає і любить не одне покоління. Прочитайте її разом з малечею! Скнара Ебенезер Скрудж не знає нічого важливішого, крім грошей. Його серце глухе до любові, співчуття, до страждань інших людей. Але його життя різко змінив Святвечір... Так, дуже важливо вловити той момент, який не дасть "маленькому скруджеві" всередині нас повністю заволодіти нашими серцями – і впустити в своє життя любов та добро.

 

 

С’юзен Войцеховські "Різдвяне диво містера Тумі"

Містер Тумі – різьбяр по дереву. Колись він посміхався й був щасливим. Але втратив дружину та сина – і спохмурнів. Якось напередодні Різдва до нього в двері постукала вдова з малим сином і попросила зробити різдвяні фігурки, бо свої вони загубили під час переїзду. Здавалося б, що тут такого – звичайнісіньке замовлення. Але поступово під час цієї роботи Тумі почав змінюватися…

 

 

Сакаріас Топеліус "Зимова казка"

Діти лісоруба Сильвестр і Сильвія звільнили з пастки зайця і куріпку, а ті виявилися тваринами непростими. Вони відвели дітей до двох старих чарівних ялин. Після того як Сильвестр і Сильвія не дали батькові зрубати ці чарівні ялини, дерева виконали по одному бажанню: хлопчик захотів, щоб усюди за ним слідувало Сонце, а дівчинка – щоб завжди її супроводжувала весна… Ця казка обов’язково приємно вразить дітлахів і дорослих.

 

 

Кетрін Холаберт "Ангеліна зустрічає Різдво"

Маленька мишка Ангеліна нетерпляче чекає Різдва. Вона вже розпланувала своє свято, аж раптом угледіла у вікні самотнього сумного містера Белла, якому не було з ким зустрічати Різдво. Мишка вирішує допомогти Беллові й не підозрює, що завдяки своїй доброті зустріне справжнього Санта Клауса.

 

 

Приємного відпочинку на Різдво. Бажаємо теплого родинного свята!

 

Головна світлина - book-ua.net

Ілюстрації – інтернет-джерела.

03.01.2016

Джерело: http://book-ua.net/